Get Work

Top 5 pokkeri nõuannet

Koostasin teile nimekirja parimatest pokkeri nõuannetest, mis peaks iga algaja kiiresti uuele tasemele viima! Need on nõuanded, mida ka profimad mängijad endale aeg – ajalt meelde peavad tuletama. Elementaarsed baasteadmised, mis vahel mänguhoos ununema kipuvad, aga mille juurde alati nö taaskäivitudes tagasi tullakse.

1. Ära mängi iga käega/foldi tihedamini!

Foldimine on täiesti okei! Eriti algajad mängijad tunnevad, et jäävad siis justkui mängurõõmust ilma. Iga käega võib kaasa minna ainult siis kui mängid lõbu pärast sõpradega ja mängitakse näiteks mänguraha peale. Rahaliste panuste puhul aga ütleb iga pokkeriproff, et pokker on kannatlikkuse mäng – panustega tasub kaasa minna vaid väga heade kaartide puhul.

2. Ära mängi purjus olekus.

Jällegi – kodus sõpradega on see isegi okei, kui suuri rahasid mängus pole, kuid kui kasiinos mängid, siis hoia alkoholist eemale. Isegi paar drinki tuimestab sind piisavalt, et sind pokkerilauas teistele mängijatele kergemaks saagiks muuta.

3. Ära bluffi lihtsalt bluffimise pärast.

Jällegi viga, mida algajad teevad – kõik me teame, et bluffimine on osa pokkerist, kuid paljud ei tea, mismoodi täpsemalt. See ei toimi igas olukorras, kuid algajad mängijad tahavad alati millegipärast väga palju bluffida – võimalik, et sellega kompenseeritakse oma nõrku külgi. Kuid kogenumad mängijad ei lähe sageli selle õnge ja üldine soovitus oleks esialgu pigem üldse mitte bluffida.

4. Iga kätt ei pea alati lõpuni mängima.

Lihtsalt sellepärast, et oled juba raha mängu investeerinud, ei tasu kunagi kätt lõpuni mängida. Kui oled kindel, et sinu käsi ei saa kuidagi võita, siis foldi kohe. Ei ole mõtet veelgi rohkem raha tuulde loopida. Siin on vaja jällegi teatavat selge peaga mõtlemist ja enesekontrolli – et asi ei läheks emotsioonide peale.

5. Ära mängi kui sa oled vihane, kurb, väsinud või üldse kuidagimoodi halvas tujus.

Pokker ei tohiks kindlasti olla sinu viis depressioonist või halvast päevast põgenemiseks. Põhjus on lihtne – sul on suur oht hakata mängima emotsionaalselt, mitte ratsionaalselt ja nii on sul palju suurem võimalus kaotada. Samamoodi on ka siis, kui mängides tuleb suur kaotus – sellisel juhul tasub ka alati vahe sisse teha, puhata ja rahuneda. Alles siis, kui oled saanud tagasi hea tuju ja tasakaalu, tasub edasi mängida.

 

Siit nõuannetest peakski välja kumama minu olulisim nõuanne – pokker on tarkade ja tasakaalukate mäng. Purjutamisele ja emotsioneerimisele ei ole siin kohta. Kui kaotad enesevalitsuse, kaotad suure tõenäosusega ka oma raha.

Seega soovin teile kainet meelt ning head enesekontrolli harjutamist!