Get Work

Populaarsed kaardimängud internetis

Üldiselt on internetis levivate kaardimängude arv üpris suur ja lai. Valik on väga kirju ja igav ei tohiks niipea hakata. Kui aga rääkida konkreetsemalt kasiinomängudest, millega ka saaks reaalselt raha teenida, siis ma ei saa sinna midagi parata – minu vaieldamatud lemmikud on siiski pokker ja blackjack. See võib küll tunduda igava valikuna, kuid paratamatult on tegu parima valikuga.

Ja seda mitte ainult sellepärast, et neid pakutakse üle maailma pea kõikides online kasiinodes, vaid need mängud on ikkagi ka kõige huvitavamate reeglite, suurimate võiduvõimaluste ja kvaliteetseima valikuga. Täna kirjutaks lühidalt Blackjackist, kuna see on alustamiseks ehk natuke lihtsam mäng, kuigi ma ise eelistan nüüdseks enamasti pokkerit. Kuid sellest kirjutaks pikemalt juba eraldi postituses.

Blackjack ehk 21

Euroopa juurtega kaardimäng blackjack on mingis mõttes natuke lihtsama ülesehitusega kui pokker ja siin puudub selline bluffimisvõimalus, mis on pokkeris väga olulisel kohal – seega nõuab blackjack natuke väiksemat pingutust multitaskingu koha pealt (ei ole vaja pokkerinägu teha nö). Kuigi kaardimängud internetis nõuavad siiski seda bluffimisoskust vähem kui tavakasiinos, sest siin ei näe enamasti su näoilmet mitte keegi.

Blackjack’i mängitakse diileri vastu, kes siis esindab kasiinot ja iga mängija kaotuse puhul läheb raha kasiinole. Samal ajal kui pokkeris mängivad mängijad üksteise vastu ja raha läheb alati ühele mängijatest ja pank saab vaid väikese teenustasu protsendi.

Kogu blackjacki eesmärgiks on kokku saada numbriväärtus 21 – kui saad selle esimese 2 kaardiga, oled võitnud peavõidu. Teine võimalus on püüda saada võimalikult lähedale numbrile 21. Sellest aga üle minnes läheb mängija “lõhki” ja kaotab raha pangale.

Igale mängijale jagatakse kätte 2 kaarti ja ka diiler saab endale kätte 2 kaarti, milledest ühe ta paljastab kohe ka mängijatele. Mängijad näevad ka iseenda kaarte ja nüüd tuleb vaadata, et mis väärtus kahest käesolevast kaardist kokku tuleb ja mis käik edasi tuleks teha.

Kaartide väärtused on siin sellised:
A ehk äss on varieeruvalt olukorrast kas 1 või 11.
K ehk kuningas, Q ehk emand, J ehk sõdur ja nr 10 omavad kõik väärtust 10.
Ülejäänud numbrikaardid omavad siin iseenda väärtust.

Peale 2 kaardi kättesaamist on mängija valikud järgmised:
Stand – seisad, ehk ei tee midagi (oled oma kaartidega rahul).
Hit – saad 1 kaardi juurde.
Split – kui kätte juhtub 2 sama väärtusega kaarti, saad jagada need 2 käeks.
Double – teed topeltpanuse ja saad 1 kaardi juurde.

Peale neist ühe käigu valimist, paljastab diiler oma järgmise kaardi ja näeme, kes läks lõhki, kes sai 21-le lähemale jne. Selgub võitja, välja jagatakse võidusummad (või kaotuse korral läheb kõik diilerile) ja mäng algab uuesti. Tehakse uued panused jne.

Seega on Blackjacki üesehitus tõesti ülilihtne ning panustamine käib hoopis teise loogikaga kui pokkeris, kus mäng võib kesta palju kauem ja panusteringid võivad ajada pangas olevad summad jaburate kõrgusteni. Ükskõik kas siis valite kaardimängud internetis või päriskasiinos, reeglid jäävad laias laastus ikka samaks. Pokkerist aga kirjutan peagi lähemalt ja soovin teile seniks head blackjacki maailma avastamist!