Get Work

Pisiasju pokkeri kohta

Mitmes valdkonnas on teemasid, mis näivad sama vanad kui maakera ise. Hasartmängusõprade jaoks on selline vana ja muutumatu väärtus ikka pokker. Nii loetaksegi pokkerit praegu maailmas kõige populaarsemaks kaardimänguks. Mitteametlike hinnangute kohaselt tegeleb selle mängimisega vähemalt kord kuus ligi 40 miljonit inimest.

Kui peaks paari sõnaga kokku võtma, mis on pokker, siis vastus oleks, et tegu on kaardimänguga, millel on kolm olulist aspekti: panused, käigud ning kaardikombinatsioonid. Pokker ei ole igalpool üks ja sama. Selle versioonid erinevad üksteisest selle poolest, mitu kaarti saab kätte jagada, milliseid kombinatsioone saab moodustada ning selle poolest, kas võidab tugevam või nõrgem kombinatsoon. Lühidalt öeldes on pokkerimäng muutlik kui loodus ise, kuna sellest on üle 120(!) alaliigi.

Enamasti mängitakse pokkerit 52 kaardiga. Kui algaja kuuleb, kui mitu kombinatsiooni on võimalik 52 kaardiga moodustada, siis laiutab ta ilmselt käsi, kuna uskuge või mitte, neid kombinatsioone on 2 598 miljonit. See tähendab üksnes seda, et tõenäosus saada tugevaim kombinatsioon ehk kuninglik mastirida on üks 650 000 vastu.

Huvitav on seegi, et veel 200 aastat tagasi kasutatu pokkeris panuste tegemiseks kõikvõimalikke asju, alustades näiteks sentidest ja kullatükkidest, lõpetades kullatolmuga. Selleks, et mängurite üle paremat kontrolli omada, panid mängukorraldajad pead kokku ja lõid esimesed žetoonid, mida toodeti nii puust, luust, savist kui ka elevandiluust.

Ei teagi, kas keegi oskaks ära arvata, kui kaua kestis kõige pikem partii. Vat see oli alles mäng! Seda on raske isegi ette kujutada – kaheksa aastat, viis kuud ja kolm päeva. Mäng algas Arizona Bird Cage Theatre’is üle saja aasta tagasi – 1881. aastal. Sellega võis liituda igaüks, kes suutis maksta 1000 dollari suuruse osalustasu. Mitteametlikel andmetel osalesid mängus pea kõik metsiku lääne gangsterid.

1970. aastal toimus esimene World Series of Poker turniir, mille käigus selgitati välja maailma parim pokkerimängija. Omapärasel kombel selgus võitja hääletuse käigus. Juba pärast lühikest näidispartiid jõudsid konkrendid järeldusele, et maailma parim pokkerimängur on Johnny Moss.