Get Work

Parimad blackjacki mängurid

Blackjacki mängu selgekssaamine pole sugugi keeruline – poisi, emanda ja kuninga väärtus on kümme, aga ässa oma on vastavalt vajadusele üks või üksteist. Ülejäänud kaartide väärtus on neile peale kirjutatud. Mängu eesmärk on saada võimalikult lähedane punktisumma arvule 21, ent seda mitte ületada. Tasub meeles pidada, et selles mängus võistled sa diileri, mitte teiste mängijatega, mistõttu tasub tähele panna, milline kaart diileri käes on. Suhteliselt lihtsate reeglite ning arusaadavate strateegiate tõttu on häid mängijaid palju, ent tõesti väljapaistvaid mängijaid on vähe. Tutustame teile kaht isiksust, kes on oma nime terveks igavikuks blackjacki kuulsuste nimekirja kirjutanud.

  • Bryce Carlson on kirjutanud raamatu “Blackjack for Blood”, kus jagab avameelselt oma teadmisi mängust ning soovitab parimaid viise, kuidas võita. Tema asus mänguga professionaalselt tegelema eelmise sajandi seitsmekümnendatel ning sai võidukaks seetõttu, et vahetas oma kogemusi pidevalt teiste mängijatega. Nad lõid strateegiaid ning mängisid kui meeskond, kellel oli laua taga oma salakeel.

Kui üheksakümnendate keskel blackjack järjest internetti kolis, hakkas ka Bryce internetis mängima, luues hiljem ka programmi Omega II Blackjack Machine, mis aitas tal oma mängu analüüsida.

Huvitav juhtum oli see, kui Bryce 47 stundi järjest kaotas, ent alla ei andnud. Pärast “tühist” 141 tundi oli ta kõik kaotatu tagasi teeninud.

Ühes intervjuus on Carlson öelnud, et tema suurim soov on võita kasiino tema enda loodud mängus. See ongi ilmselt põhjus, miks ta oma edu teistega lahkelt jagab – siis on võitjaid rohkem kui vaid tema.

  • Edward O. Thorp on matemaatikaprofessor, kellele meeldivad riskiinvesteeringud ning hea blackjack. Küllap juba arvate, milline on blackjacki ja matemaatika sarnasus. Loomulikult leiutas ta meetodi, kuidas kaartide loendamise abil blackjackis võita. Temagi ei hoidnud teadmist endale ning andis 1962. aastal välja raamatu “Beat the Dealer: A Winning Strategy for the Game of Twenty-One”. Ühelt poolt küll kasiinod selle raamatu üle rõõmu ei tundnud, kuna kaarte loendades on mängija võiduvõimalus palju suurem, ent teiselt poolt just see raamat muutis blackjacki nii populaarseks. Raamatu populaarsus ületas teatud ajal isegi mängu enda populaarsust.

Nüüd on Thorp 86-aastane ning tema saavutused ei piirdu üksnes blackjackiga, kuna edukas oli ka tema teaduskarjäär, tunnustused innovatsiooni eest, bestselleriteks muutunud raamatud ning lihtsalt hästi elatud elu. Kui soovid Thorpiga paremini tuttavaks saada, siis otsi üles tema Twitteri konto.