Get Work

Mida võivad spordiennustused õpetada?

Öeldakse, et tark suudab kõigest õppida, aga loll ei suuda isegi targalt midagi õppida. On inimesi, kes peavad spordiennustusi hasartmänguks, millest oleks parem hoiduda. Tegelikult võime kihlveosüsteemidest ja teiste ning enda kogemusest palju õppida – nii praktilisi oskusi, elufilosoofiat kui ka tugevat iseloomu.
Arvutamine
Võimalik, et ennustustes nii sageli kasutatav sõna „koefitsient“ tekitab mõnelegi seoseid matemaatikatunniga, kuid tegelikult pole see muud kui kordaja, millega panus läbi korrutatakse. Kogu kihlvedude süsteem põhineb matemaatikal, mis arendavad arvulist mõtlemist.

Riskihinnang ja analüüs
Spordiennustused töötavad põhimõttel, mida tugevam meeskond, seda madalam koefitsient ning mida nõrgem meeskond, seda suurem koefitsient. Kui meeskond, millele oled panused teinud, võidab, saad sina rahasumma, mis on koefitsiendiga läbi korrutatud. Parimal juhul leiab mängija tasakaalu – ei tee panuseid vaid kindlatele meeskondadele, kelle koefitsient on suur, kuid samas ei võta ka mõttetuid riske, pannes panuseid vaid nõrkadele meeskondadele. Siin on tarvis praktilist meelt ning põhjalikku olukorra analüüsimist. Ka hea intuituitsioon ei tule spordiennustuste puhul kahjuks.

Spordiennustus kui iseloomu lakmuspaber
Ennast on võimalik tundma õppida erineval moel, tehes kasvõi psühholoogide koostatud teste. Samas on endaga huvitavam tutvust teha närvikõdi täis kihlvedude maailmas. Kas sulle meeldib läbimõtlematu risk? Või panustad väiksemale, kuid kindlale võidule? Kui kergelt või raskelt sa kaotusega toime tuled? Kas suur võit näib sulle kui raske tööga väljateenitu või hoopis kõikvõimsama saadetud ime? Spordiennustused on suhteliselt turvaline keskkond, kus neile küsimustele vastuseid leida ning väärt järeldusi teha, kusjuures on selle juures alati võimalik endale raha võita.

Elufilosoofia
On inimesi, kes vaatavad kogu elu kui hasartmängu – teed panused, usaldad saatust, ent samal ajal arvestad, kui palju on võimalik võita või kaotada. Tasub meeles pidada, et spordikihlvedudes võib panuseid teha mitte ainult sellele, kes võidab, vaid ka paljudele muudele variantidele, näiteks sellele, kui palju lüüakse väravaid või antakse välja punaseid kaarte. Nii nagu elus – pole tarvis alati lõpptulemusele keskenduda, vaid pöörata tähelepanu pisiasjadele, mis panevad meid võidu üle rõõmu tundma.

Need on vaid mõned võimalused, kuidas spordiennustus toimib kui õppetund – kõik, kes on seda teinud, õpivad ennast tundma. Mõni saab aru, et see asi pole tema jaoks, kuid teine näeb, et väikestes kogustes närvikõdi on meeldiv ning isegi tervislik.