Get Work

Legendaarsed blackjacki mängijad

Läbi ajaloo on paljud blackjacki mängijad arendanud oma oskusi nii kaugele, et neist on saanud blackjacki professionaalsed mängijad. Koostasin tuntuimatest mängijatest nimekirja, kes on blackjacki ajalukku tugeva jälje maha jätnud ja ehk inspireerib nendest lugemine ka teisi blackjacki austajaid.

Bryce Carlson

Bryce Carlson, raamatu “Blackjack for Blood” autor, alustas blackjacki mängimist 1970. aastatel. Temast sai blackjacki professionaal läbi teiste mängijatega teadmiste vahetamise. Kaardimängu srateegiad, meeskonnamäng ja kamuflaaž olid tema põhitugevused. Saavutanud mängus tipptaseme, soovis ta oma teadmisi ka teistega jagada ja nii pani ta kõik õpitu ka raamatuna kirja.

Kui 90ndate lõpus tekkis võimalus mängida blackjack online versiooni, kogunesid Bryce Carlsoni sugused mängijad online kasiinodesse ja mängisid koos kasiinode vastu. Legendaarne mängija arendas masina nimega Omega II Blackjack, mis aitas tal mänge paremini analüüsida.

Edward O. Thorp

Edward O. Thorp on ameeriklasest matemaatika proffessor. Armastusest blackjacki ja blackjack online mängude vastu, lõi ta kaardilugemise tehnika, mis aitab mängijal välja käidud kaartide meelespidamise põhjal kindlaks teha, mis kaardid veel mängus alles on. Osutudes kaardilugemises edukaks, andis ta ka välja raamatu teemal “Beat the Dealer”. Selle raamatu ilmumine tõmbas blackjackile rohket tähelepanu ja aitas kaasa selle populariseerimisele. Ning kuigi tänapäeva blackjack online versioonides ei ole kaardilugemine enam sisuliselt võimalik, oli sellel tehnikal omal ajal siiski suur mõju.

Arnold Snyder

Arnold Snyder on professionaalne blackjacki mängija, kes treenis oma oskusi madalate panustega mängimisel. Mänguga tutvust teinud, püüdis ta analüüsida kaartide segamistehnikaid kaardilugemisega, püüdes läbi selle kasiino ees eelist saavutada. Ta on ka mitmeid blackjacki teemalisi raamatuid kirjutanud, nagu nt “The Blackjack Formula”, mis on aidanud hiljem palju teisi mängijaid oma tehnika arendamisel.

Russ Hamilton

Russ Hamilton on ameeriklasest proffessionaalne blackjacki ja pokkerimängija. Tema algne huvi oli pokker, kuid Las Vegasesse kolides sai tema peamiseks huvipunktiks blackjack. Seal hakkas ta teistega koos meeskonnana turniiridel mängima. Tema eestvedamisel loodi turniir nimega Elimination Blackjack, mis hiljem transformeerus “Ultimate Blackjack Tour’iks”, mis sai ka kaks hooaega telekajastust. Suurfirmad, nagu Ultimate Bet kasutasid teda hasartmängude konsultandina, kuni Hamilton sattus 22 miljoni dollari petuskandaali, mille tulemusel kaotas ta hasartmängutööstuse usalduse.

Blackjack online ja tavakasiinos on tänaseks muutunud

Aja jooksul on blackjack online mängud niivõrd palju aga edasi arenenud, et varasemad kaardilugemise ja kaardisegamise jälgimise tehnikad on oma mõju kaotanud ning tänaseks on kasutusele tulnud pigem strateegiad, mis käivad erinevate kaardikombinatsioonide ja nende puhul kehtivate tõenäosuste kohta – millal valida stand, double, split või hit. Kasiinod ei olnud ilmselgelt vaimustuses, et matemaatikud ja strateegiate loojad püüdsid neid kaartide lugemisega üle kavaldada ja nii on ka päriskasiinodes kasutuses mitu kaardipakki korraga, et sellist kaardilugemist enam kasutada ei saaks, kui seda oli mängu algusaegadel.

Kuid huvitav on nendest inimestest lugeda sellegipoolest ja oma jälje on nad maha jätnud igal juhul. Julget mõtlemist ja strateegiate loomist ka kõigile kaasaegsetele soovides!