Get Work

Kuidas mängida bingot?

Enamik meist tunneb telebingot või on kätt proovinud mõnes interneti versioonis, aga meie õpetame seda, kuidas bingot mängida sõprade või perega.

 1. samm

Hankige bingokaardid. Mis need on? Bingokaardil on 25 juhuslike numbritega ruudukest ning nende kohale on kirjutatud “BINGO”. Teie eesmärk on saada viis järjestikust ruudukest kas vertikaalselt, horisontaalselt või diagonaalselt.

 • Bingo kaarte võib tellida internetist või osta suuremates linnades olevatest mängupoodidest.
 • Ühtlasi võib kaardid ise välja trükkida. Lastele on loodud kaardid, kus numbrite asemel on sõnad, sümbolid või pildikesed.
 1. samm

Selgitage kõigile, kuidas saadakse tähekombinatsioone. Tavalises bingos on 75 erinevat tähe ja numbri kombinatsiooni. Iga kombinatsioon vastab mõnele kaardil olevale ruudukesele.

 • Kui mängujuht valib “B-9”, siis tuleb tulbast “B” valida väli, kus on “9”.
 • Lastega mängimiseks võib tähtede ja numbrite kombinatsioonide asemel kasutada pilte ja sõnasid.
 1. samm

Valige mängija, kes numbreid ütleb. See on mängija, kes ütleb kõva häälega välja, milline ruut tuleb läbi kriipsutada. Ka tema võib mängust koos teistega osa võtta.

 • Kui mängite mõnel suuremal eraldi korraldatud bingoõhtul, siis numbrite ütleja ise mängus ei osale.
 1. samm

Jaotage igale mängijale bingokaart. Iga mängija vajab vähemalt üht. Mängida võib ka mitme kaardiga, kuniks suudetakse järjel püsida ning igal kaardil ära märkida kõik kombinatsioonid, mis saadakse.

 • Enamate kaartidega mängides suureneb ka võiduvõimalus, ent see on keerukam, kuna tuleb jälgida rohkemaid ruudukesi.
 • Mitme kaardiga mängides võib juhtuda ka see, et võidate nende kõigiga.
 1. samm

Jagage igale mängijale hulk bingožetoone. Bingožetoonid on vajalikud selleks, et oma bingokaardil ruudukesi ära katta. Žetooni rolli võib täita iga väiksem asi, mis ruudukese ära katab.

 • Kasutada võib pokkerižetoone, münte või ka väikeseid paberilehekesi.
 1. samm

Pane žetoon ruudukesele, mis on sinu bingokaardi keskel. Seda kutsutakse vabaks ruudukeseks. Mängu alustavad kõik nii, et asetavad žetooni sellele tühjale ruudukesele.

 1. samm

Andke tulemuste nimetajale tähed ja numbrid, mida ta peab mängu jooksul nimetama. Need võib kirjutada väikestele paberitükikestele või kasutada ka spetsiaalselt selleks mänguks loodud bingopalle, millel on numbrid ja tähed. Need peavad vastama neile kaartidele, mis on bingokaartidele kirjutatud.

Pange paberitükid või bingopallid anumasse, kust need saaks juhuslikult välja võtta.