Get Work

Kõige mõjukamad naised hasartmängumaailmas

Vaatamata aastakümneid kestnud võitlusele võrdõiguslikkuse eest, peavad naised endiselt aeg-ajalt kokku puutuma nende suhtes halvustava suhtumisega. See väljendub nii seksismina – arvamusena, et naiste väärtus on eelkõige nende välimus, kui ka patriarhaalsena – luues ühiskonnakorraldust, kus määrav on meeste arvamus.

Erand ei ole siinkohal ka hasartmängumaailm, kus tõusevad aeg-ajalt esile juhtumid, millest näib, et naisi tõepoolest piisavalt ei hinnata. Kaugelt pole näidet vaja otsida – möödunud aastal olid hasartmängude konverentsi ICE Totally Gaming organisaatorid Londonis otsustanud, et naised ehk konverentsi teenindav personal peavad kandma ujumiskostüüme.

Ent on näiteid selle kohtagi, et hasartmängude (kasiino mängud) maailm siiski ei kuulu üksnes meestele. Juhiksime tähelepanu neile kolmele naisele, kes on suurest osast meestest mõjukamad ning pole kindlasti oma karjääri tippu jõudnud ujumisriietes ringi jalutades.

  • Denise Coates, kes on Bet365 CEO. Ise kutsub ta ennast sündinud mänguriks ning tänu sellele ongi ta pereäri muutnud mitu miljardit naela väärt firmaks. Bet365’s tehakse panuseid 12 miljardi naela eest aastas, mis teeb Coates’ist kõige hinnatuma CEO Suurbritannias. Võrdluseks – see naine teenib kaheksa korda rohkem kui maailmakuulus jalgpallur Lionel Messi.
  • Vanessa Selbst, kes on professionaalne pokkerimängija. 33 aasta vanune USA kodanik on vaieldamatult kõige edukam pokkerit mängiv naine, kes on oma koha kindlustanud pokkeriedetabelis Global Poker Index ning teeninud ühe pokkeriturniiriga 12 miljonit dollarit. Veel enam – ta on ainus pokkerimängija, kes on kaks korda järjest võitnud Põhja-Ameerika pokkeriturniiri NAPT. Brooklynis sündinud ning Yale’i ülikoolis juurahariduse omandanud Selbst on nüüd, pärast 12 aastat väldanud karjääri, hasartmängudega hüvasti jätnud, kuna tegeleb nüüd teise, ent mõnes mõttes sarnase erialaga. Nimelt proovib ta oma kätt nüüd riskifondidega.
  • Pansy Ho, kes on MGM Macau nõukogu liige. Pansy võiks öelda, et tal oli juba sündides hõbedast pokkerižetoon käes, kuna tema isa on Hiina hasartmängulegend Stanley Ho. Ent just Pansy oli see, kes lõi 2008. aastal ettevõtte MGM Macau, mille väärtus on nüüd ligi 5,5 miljardit. Hasartmängude alal alustanud ettevõte on nüüdseks juba laienenud ning võidelnud endale positsiooni välja nii transpordis, kinnisvaras ning teistel aladel. 2018. aastal oli ta Hiina jõukaim naine, kuigi arvatakse, et see on alles tema võidukäigu algus.