Get Work

Kes küll ei teaks bingot!

Ajal, mil kodudes veel arvutit ega internetti polnud, oli seal kindlasti üks riidest kotike puust nupukeste ning paberist kaartidega. Nii mõnigi õhtu veedeti põnevalt (või ka igavapoolselt) oma kaardile numbreid märkides ning lootes, et just sina saad ühel hetkel püsti hüpata ning “Bingo!” (või midagi vaimukamat) hüüda.

Mure oli aga selles, et nupukesed kippusid ära kaduma ning nii ei pruukinudki mäng lõpuni jõuda. Paljudele seondub bingo ka Bingo Lotoga, kus sai varem poest ostetud paberitelt teleri saatel õnnelikke numbreid maha kriipsutada.

Veel üks asi, millega bingo seonduda võib on Hollywoodi filmid, kus millegi pärast kujutatakse vanadekodu alati kohana, kus vanainimesed aina bingot mängivad. Nii ongi – USAs kasutatakse bingot kui teraapiat, mis aitab vanadel sotsialiseerida ning ei nõua vanadekodult ka liiga palju ressursse. Pansionaat on koht, kus ka väikene võit ja auhinnake teeb inimesele palju rõõmu. Kuid ei saa ütlemata jätta, et kõik need pensionärid on vaimustuses hasartmängudest, kuna just seda bingo tegelikult on.

Bingo esivanemaid tasub otsida Itaaliast. Juba aastast 1530 on teada loterii “Lo Giuco del Lotto D’Italia”, mida ittaallased siiani laupäeviti mängivat. 18. sajandiks oli mäng jõudnud ka Prantsusmaale, kus seda tunti lihtsalt “Le Lotto” nime all. Mängu hinnati eelkõige ühiskonna jõukama osa hulgas.

Ameerika Ühendriikides tunti mängu esmalt “beano” nime all ning ainult valesti kuulmise tõttu sai ta oma praeguse nimetuse. Nimemuutuse taga on üks New Yorki mänguasjade kaupmees, kes otsustas bingot omalt poolt täiendada. Ta töötas koos matemaatikuga, kes tegeles numbrikombinatsioonidega. 1930. aastaks oli professor loonud 6000 erinevat bingokaarti, et oleks võimalikult vähe olukordi, mil kombinatsioonid mitmel kaardil samasugused saavad.

Kuigi see kõlab paradoksaalselt, sai bingost ka kiriku heategevuslike ürituste osa ning muidugi ka kasiinomäng.

Tänapäeval saab bingot, nagu teisigi mänge loomulikult ka internetis mängida. “Bingo!” pole sel juhul tarvis hüüda – mänguprogramm saab ise aru ning ütleb sulle, kui võit käes on.

https://www.optibet.ee/et/