Get Work

10 HUVITAVAT RULETI FAKTI

Sageli kasiinomängude kuningaks nimetatud rulett või prantsuse keeles “väike ratas” on ilmselt üks maailmas tuntumaid kasiinomänge. Ning kuigi sa võid teada selle mängu kohta põhifakte, nagu näiteks erinevate panuste võidusummasid või et Ameerika ruletil on nii ühe nulli kui ka topelt nullidega tasku (samas kui Euroopa versioonil on ainult ühe nulliga tasku), ei oska sa ehk aimatagi kui pöörane ja huvitav rulett tegelikult on. Siin ongi 10 lõbusat ruleti fakti, mis panevad teid seda mängu täiesti uue pilguga vaatama.

Ruletile viidatakse vahel kui “Saatana mängule”. Siin pole küll tegemist vanapagana salapäraste jõududega, vaid hüüdnimi tuleneb hoopis sellest, et kui kõik ruletilaua numbrid omavahel kokku liita, on tulemuseks summa 666.

Erinevalt mõnest teisest kasiinomängust nagu näiteks blackjack, peetakse ruleti lauas joogiklaasiga viibimist ebaviisakaks. Üpris üllatav, kas pole. Nii et kuigi tasuta kasiinojookide pakkumised on ahvatlevad,tasub nendega oodata, kuni on ruleti laua tagant lahkutud.

Avalda teistele mängijatele muljet, kasutades iga asja kohta õiget terminit. Näita neile, et oled ekspert ja tead täpselt, mida kujutab endast mäng rulett! Näiteks väikesed seinad numbritaskute vahel kannavad nime “frets”:). See plastikust ese, mida diiler kasutab võidunumbri markeerimikseks, on “dolly”.

Kõige sagedamini tehakse panuseid numbrile 17. See võib tuleneda asjaolust, et see asub mängulaua keskel – samas mine tea, ehk on asi hoopis selles, et numbrile 17 armastab panustada ka maailmakuulus agent James Bond.

Kui võidab must number, ei tähenda, et järgmiseks tuleb tõenäoliselt punane. Samuti tõenäosus, et sama värv võiks tulla 10 korda järjest, on 1/1024 -le. Teadaolev rekord, kus kasiino ruletilauas tuli punane värv 36 korda järjest, on pärit Inglismaalt Bristolist.
Teadaolev rekord aga, kus sama number võitis mitu korda järjest, tehti Rio Casinos Las Vegases, kus number 19 võitis uksumatult 7 korda järjest! Selle tõenäosus oleks 1 kolmest billionist.

Ashley Revell, kes on pärit Suurbritanniast, tegi aastal 2004 midagi täiesti hullumeelset. Ta pani kogu oma elu jooksul säästetud raha ühe ruletikeeru peale mängu (135 300 USD). Ta pani panuse punasele värvile. Tema kergenduseks maanduski ruletikuul punasel ja mees jalutas üle 270 000 USA dollariga minema!

Teine britt, nimega Philip Green püstitas aga rekordi Londonis ühe õhtu jooksul ruletilauas mängides, kui ta võitis kokku üle 2 miljoni inglise naela.

Kuigi paljud ruletimängijad väidavad, et nad kasutavad võitmiseks oma süsteemi, siis on tegelikkus see, et ei ole ühtegi legaalset võimalust kasiinot üle kavaldada ja mängus rulett pidevalt võita. Kõige parem panus ruletis on siiski lihtsaim – kas punane või must.

Samas on läbi ajaloo olnud palju ka mängijaid, kes on ruletis kasiino võitmiseks ja ülekavaldamiseks kasutanud ka igasuguseid illegaalseid vahendeid. Üks tuntumaid, Francis Farrugia, võitis kahekümne aasta jooksul miljoneid dollareid, enne kui ta kätte saadi.

Seega tuleb välja, et ka hulljulgusest on vahel kasu. Teinekord aga on lihtsalt vaja, et ropult veaks. Ükskõik kummale lootma jääda, olgu ruletiõnn teiega!